Tisknout
Sharp Chomutov - Miroslav Hlinovský

Připraveni na EETProdej obchodních a restauračních pokladen.

Prodej a servis kancelářské techniky

Otec Miroslava Hlinovského založil vlastní firmu v roce 1947 a uplatnil v ní svoje znalosti oprav šicích a psacích strojů. Pak však přišla pro živnostníky špatná doba a firma byla zkonfiskována komunistickým režimem.

Pan Hlinovký jako malý chlapec rád chodil do podniku s otcem, který ho do všeho zasvětil. To byl první krůček k převzatí řemesla po otci. V roce 1967 nastoupil do učení v oboru mechanik kancelářské techniky. Po třech letech začal pracovat pod vedením svého otce, který mu dál předával svoje zkušenosti až do roku 1982, kdy zemřel. Když se znovu pro živnostníky otevřel prostor, mohl pan Hlinovský navázat na tradici svého otce, a tak v roce 1990 vznikla firma Hlinovský - SHARP, servis kancelářské techniky. Od roku 1993 svou živnost provádí včetně servisních, záručních a pozáručních oprav v nově otevřené provozovně na Kadaňské ulici.

V současné době zaměstnává tři mechaniky, s kterými zajišťuje servis, o obchod se stará manželka Helena. Předpokládá, že syn Zbyněk též převezme řemeslo po otci jako on po svém otci.

Firma pana Hlinovského nabízí servis všech typů kalkulačních, psacích a kopírovacích strojů, všech typů pokladních systémů a faxů. Provádí renovace kazet do psacích strojů a tiskáren.

Výuční list
Výroba a realizace Megaweb.cz